Služby

Dermatovenerológia

ikona pleť

Kožné vyšetrenie

Dermatológia predstavuje viac ako 3000 ochorení kože, vlasov a nechtov. Koža je neuveriteľným orgánom. Nezabúdajte, je Vašou prvou obrannou líniou proti ochoreniam, chráni Vaše orgány, zohrieva Vás, ochladzuje a vysiela správy o tom, čo sa vo Vašom vnútri odohráva.

K pacientom a klientom pristupujeme prísne individuálne s dôrazom na profesionalitu s empatickým, ľudským prístupom, pretože veľmi dobre chápeme dopad psychologického aspektu kožných ochorení.

Dispenzarizácia pacientov všetkých vekových kategorií, od novorodencov až po seniorov. Dermatológia je špecifická v tom, že vyžaduje širokospektrálnu znalosť iných lekárskych odborov. Kožný nález je veľakrát symptómom (aj systémového) ochorenia.

Pri vstupnom vyšetrení Vám zostavíme individuálny terapeutický plán, vďaka ktorému navrhneme vhodnú liečbu s ohľadom na Vaše možnosti a očakávania, aby sme v konečnom dôsledku docielili úspešnosť liečby. Vzťah pacient - lekár je pre nás nesmierne dôležitý, pretože na komunikácií všetko začína ale aj končí.

ikona dermatológia

Dermatoskopické vyšetrenie

Dermatoskopia patrí medzi neinvazívne diagnostické metódy (epiluminiscenčná mikroskopia), ktorými pozorujeme kožné lézie. Dermatoskopické vyšetrenie je zlatým štandartom k diagnostickému spresneniu najčatejšieho nádorového ochorenia - malígneho melanómu. Zároveň umožňuje diferenciáciu morfologických štruktúr kožných lézií, inak voľným okom neviditeľné a vďaka tomu umožňuje ďalšie možnosti pre úspešnú dispenzarizáciu kožných lézií.

ikona venerológia

Venerologické vyšetrenie

Venerológia je medicínskym odborom, ktorý kladie dôraz na prevenciu a liečbu pohlavných ochorení. Zaoberá sa komplexnou starostlivosťou a dispenzarizáciou o pohlavné choroby a ochorenia, všetky infekčné ochorenia, ktoré sa prenášajú pohlavným stykom ( STI – sexuálnym stykom prenášané infekcie) alebo iným sexuálnym kontaktom (kde dochádza k prenosu sekrétu slizníc, krvi, slín a ejakulátu).

Náročnosť daného odboru sťažuje fakt, že viaceré sexuálne prenosné ochorenia majú nešpecifické - minimálne až žiadne symptómy. Preto je veľmi dôležité aby ste stres a strach odložili bokom a pri akomkoľvek podozreniu sa obrátili na nás. Nezabúdajte, že pohlavne prenosné ochorenia majú závažný dopad na Vaše zdravie, nielen sexuálne. Ak máte prítomné zmeny v oblasti genitálu, rôzne nešpecifické začervenania, výrastky, trhliny, povlaky, pálenie, svrbenie, podozrenie na bakteriálne, vírusové, mykotické ochorenia, nešpecifické bolesti je dôležité sa objednať na venerologické vyšetrenie.

Žiaľ v našej populácií je stále prítomná stigmatizácia v rámci pohlavných ochorení. U nás poskytujeme maximálnu diskrétnosť, vysokú profesionalitu, empatickosť a riešenie až vyriešenie Vášho problému.

ikona teplota

Terapia tekutým dusíkom (Kryoterapia)

Princípom ošetrenia spočíva v pôsobení nízkych (extrémne) teplôt na terapiu kožných ochorení ako kožné výrastky, akné, rosacea, verrucae vulgares (bradavice) a v neposlednom rade treba opomenúť aj jeho regeneračný až liftingový účinok. Samotný výkon sa vykonáva aplikáciou tekutého dusíka na ošetrovanú oblasť, v trvaní niekoľko sekúnd v individuálnych opakovaniach (trvanie v priemere 15 minút, opakovanie v 2-týždňových intervaloch). Následne vzniká začervenanie alebo pľuzgier (žiadaný efekt).

Ošetrované miesto sa hojí ošupovaním alebo chrastou, ktorá v priebehu niekoľkých dní spontánne odpadne. Pokožka po danom zákroku je vnímavejšia na slnečné žiarenie, má sklon k hyperpigmentáciám a preto nie je vhodné zákrok vykonávať v obdobiach intenzívneho slnečného žiarenia (miesta vystavené priamemu slnku).

ikona laser

Elektrokoagulácia

Elektrokoagulácia (elektrická ihla) sa používa na presnú deštrukciu tkanív elektrickým prúdom.

Najčastejšie sa odstraňujú útvary ako fibrómy, angiómy, xantelazmy, mílie, starecké bradavice, kondylómy a odstráni aj rozšírené drobné cievky, ktoré sa tvoria na nose či v jeho okolí.

Odstránenie kožných útvarov je rýchle, nemusíte sa obávať bolestivosti zákroku, pocítite iba jemné štipkanie, avšak aplikuje sa aj lokálne anestetikum.

Netreba si robiť starosti ani pre jazvičky po zahojení, postačí dodržiavať naše odporúčania.

K odstráneniu akéhokoľvek kožného útvaru predchádza dôsledné, komplexné dermatoskopické vyšetrenie.

Objednať sa

Objednať sa

Rezervujte si termín